Aktuální pomoc pro Ukrajinu a Ukrajinským občanům Charity Šternberk
23. března 2022 Aktuality

Aktuální pomoc pro Ukrajinu a Ukrajinským občanům Charity Šternberk

Pracovníci Charity Šternberk se soustředí na materiální pomoc. Máme navázaný, v rámci potravinové banky, odběr zeleniny, ovoce a pečiva z místních obchodů v Uničově, Šternberku a Litovli. Máme připravené trvanlivé potraviny, hygienu, oblečení a vybavení. Jsme připraveni vyhlašovat sbírky dle potřeby. 

Dále jsme posílili personální kapacity ve službě SAS Pro rodinu. Sociální pracovníci této služby v největší míře řeší práci s lidmi z Ukrajiny. Podporují je v získání potřebných dokumentů, bankovního účtu, při jednání na ÚP, s hledáním práce, integrací dětí mezi vrstevníky a další činnosti, které podporují rodinu a začlenění do společnosti.

Jsme připraveni na větší výzvy a mapujeme stále situaci. Neodmítáme žádný dar od jednotlivců, spolků nebo firem. Máme skladové prostory na oblečení, vybavení, potraviny a hygienu.

Všem, kteří pomáhají děkujeme!


 

FINANCE 

Do FINANČNÍ SBÍRKY lze přispět z domova přes online platební nástroje Charity ČR.

Dále má Charita Šternberk ve svých střediscích zřízena sběrná místa, kde ve všední dny - v době 7:00 - 15:00 hodin přijímá finanční dary veřejnosti.

Kasičku najdete i ve vaší obci - bližší informace vám poskytnou na vašem obecním úřadě (částka bude vložena na centrální účet sbírky Charity ČR).

 

UBYTOVACÍ KAPACITY

Pokud máte ubytovací kapacity, nahlaste je na odkazu: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBxcdXbVA9fK-GaWk7ZlCKrIaV3SJzoPsHbWSonGyXjkzGIQ/viewform?usp=pp_url

POKUD BYSTE NĚKOHO UBYTOVALI, JE MOŽNÉ SE S NÁMI SPOJIT, ZAJISTÍME U DANÝCH OSOB SOCIÁLNÍ PRÁCI, MATERIÁLNÍ POMOC, NEBO VÁM POMŮŽEME S VYBAVENÍM UBYTOVÁNÍ.

 

DOBROVOLNÍCI A MATERIÁLNÍ POMOC

Dobrovolníci se hledají v této chvíli zejména na tlumočnické práce. Pokud se chce kdokoli zapojit jinak, napište na email: kamil.jaros@sternberk.charita.cz, mobil 733 755 862.

Stejný postup platí i pro materiální pomoc. Jako Charita Šternberk nevyhlašujeme samostatnou sbírku, ale tvoříme seznam nabídky a monitorujeme poptávku v koordinaci s Krajem a Charitou ČR. Jakmile bude něco potřeba využít a zapojit se, ozveme se Vám zpátky. 

Plakát - pomoc Ukrajině